Aeroplány.cz - Fotogalerie letadel...

První let pátého prototypu Suchoj T-50/PAK FA

Suchoj T-50/PAK FA (Moskva, 28.10. 2013) Na továrním letišti KnAAPO J. A. Gagarina v Komsomolsku na Amuru se uskutečnil první let pátého prototypu pokročilého bojového letounu 5. generace Suchoj T-50/PAK FA (Perspektivnij aviacionnij komplex frontovoj aviacii).

Stroj, který pilotoval zkušební pilot 1. třídy Roman Kondratiev, absolvoval let v trvání 50 minut a poté bezpečně přistál zpět na dráhu továrního letiště. Let, při kterém byla testována stabilita stroje za letu a  pohonný sytém, proběhl úspěšně a zcela v souladu s letovým plánem. Letadlo si vedlo úspěšně ve všech fázích letu a pilot potvrdil spolehlivost všech palubních systémů.

Po dokončení programu testovacích letů v Komsomolsku bude stroj přelétnut na letiště Žukovskij u Moskvy, kde se připojí k testovacímu programu ostatních prototypů PAK FA. V současné době jsou v plném proudu pozemní i letové zkoušky.

První let prvního prototypu PAK FA se uskutečnil 29. ledna 2010 a do současné doby bylo v rámci testovacího letového programu uskutečněno už více než 450 letů.

  Suchoj T-50/PAK FA
Foto Suchoj


Vydáno dne 29. 10. 2013 (526 přečtení)


Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2011 - 2020 [ Aeroplány.cz ].
Přidej do oblíbených!
  
Nová registrace...               Přihlášení