Aeroplány.cz - Fotogalerie letadel...

Boeing zmodernizuje B-52 Stratofortress

Boeing B-52 Stratofortress (Oklahoma City, 6.11. 2013) Boeing oznámil, že na základě kontraktu s U.S. Air Force bude modernizovat pumovnice a nosiče zbraňových systémů letounů B-52 Stratofortress tak, aby byla zajištěna kompatibilita letounu s novými inteligentními zbraněmi a zároveň se zvýšila kapacita pumovnic až o 50%.

Kontrakt za 24,6 milionu USD umožní Boeingu modifikovat stávající nosiče zbraňových systémů pro použití nových generací inteligentních zbraňových systémů. Posádky B-52 tak získají možnost využit ještě širší škálu zbraní při řešení situací na bojišti.

"Když spojíte nově získané schopnosti letounu a extrémně dlouhou výdrž ve vzduchu, získáte efektivní a všestranně účinný zbraňový systém, který je velmi cenný pro bojové situace na zemi," uvedl Scot Oathout, ředitel programu B-52.

Boeing vyrobí tři prototypy nosičů zbraňových systémů pro zkoušky a testování. První výsledky se očekávají v březnu 2016. V první fázi modernizace B-52 ponese 24 kusů 500 librových pum JDAM (munice vybavená zařízením pro přesný útok) nebo 20 ks 2000 librových pum JDAM. V další fázi budou přidány jak řízené střely s plochou dráhou letu (JASSM), případně varianty s prodlouženým doletem (JASSM ER), tak i miniaturní klamné cíle MALD a MALD/J.

Zvýšená kapacita pumovnic umožní nést veškerou munici uvnitř trupu a snížit tak spotřebu paliva a prodloužit dolet.

 Boeing B-52 Stratofortress
Foto Boeing


Vydáno dne 07. 11. 2013 (1886 přečtení)


Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2011 - 2020 [ Aeroplány.cz ].
Přidej do oblíbených!
  
Nová registrace...               Přihlášení