Aeroplány.cz - Fotogalerie letadel...

Boeing dodal pátý kanadský CH-147F Chinook

CH-147F Chinook (Rydley, 8.10. 2013) Boeing dodal Kanadskému královskému letectvu (RCAF) už v pořadí pátý stroj CH-147F Chinook a to o celý měsíc v předstihu oproti harmonogramu a jen tři měsíce pod dodání prvního stroje v červnu.

Boeing plánuje dodat ještě dva CH-147F do konce letošního roku a posledních osm strojů z celkových patnácti pak do června 2014.  Boeing bude také poskytovat logistickou a servisní podporu po dobu příštích dvaceti let ve spolupráci s klíčovými firmami kanadského průmyslu.

Kanadský CH-147F Chinook je jednou z nejpokročilejších armádních nákladních helikoptér na světovém trhu. Jedná se pokročilý multifunkční bojový stroj se zmodernizovaným drakem a dalekonosnou (long-range) palivovou soustavou, která umožňuje dvojnásobný dolet oproti standardním modelům. Zdokonalený elektrický systém poskytuje nadbytek výkonu a plně integrovaný CAAS cockpit společně s digitálním automatickým systémem řízení letu snižuje zatížení pilota zvyšuje jeho operační schopnosti. Stroj rovněž disponuje pokročilými prvky pasivní i aktivní ochrany.

 CH-147F Chinook
Foto Boeing


Vydáno dne 09. 10. 2013 (434 přečtení)


Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2011 - 2020 [ Aeroplány.cz ].
Přidej do oblíbených!
  
Nová registrace...               Přihlášení